Ritkán látható környezetkárosítás történt a Kiskunsági Nemzeti Parkban: egy (egyelőre) ismertelen elkövető Kunszentmiklósnál, a 31-es csatorna partjára, védett természeti területre hordott zömmel gumiabroncsokat és műanyagféléket tartalmazó hulladékot. Bár a Nemzeti Park munkatársai két teherautónyit azonnal elszállítottak, egy kupac még fuvarra vár (képünkön). Az eset kapcsán a knp.hu szerkesztői ismételten fölhívják a figyelmet, hogy a zöldhulladéktól se a természetben szabaduljunk meg, annak illegális elhelyezése éppúgy szabálytalan és büntetendő, mint a kommunális, vagy bármely más hulladék lerakása!

https://www.knp.hu/hu/hirek/vedett-gyepre-raktak-ki-a-hulladekot-347