Péterffy Attila volt a kökényi RHK vendége tegnap. Pécs polgármestere látogatásáról Facebook-oldalán is beszámolt, eképpen:
Csütörtökön személyesen is szemügyre vettem a kökényi válogatóművet, amely egy 1,2 milliárd forintot meghaladó fejlesztés helyszíne lesz. A projekt számomra nem csak Pécs polgármestereként, de a Mecsek-Dráva Önkormányzati Társulás elnökeként is fontos. A válogatómű ugyanis lényeges része a társulás által működtetett hulladékkezelő rendszernek. Az alkalmat kihasználva nem csak a fejlesztésre szánt, de a telepen lévő másik két válogatóműhöz és a lerakóhoz is ellátogattam. A most induló, Európai Uniós támogatásból megvalósuló fejlesztés a régió hulladékának alaposabb válogatását teszi lehetővé.

