Tizenhét emelet magas szeméthegy égett április 26-a óta Indiában (a Dél-Kom Sajtófigyelés eddig nem tudósított róla).. Az Élő Bolygónk ma reggeli kiadásában azonban közölte a hírt, hogy a tűzoltók urrá lettek a lángokon. Új-Delhi gigantikus hulladékhegyének fullasztó füstfelhője súlyosan szennyezte a főváros levegőjét, mely már ezt megelőzően is a világ legszennyezettebb városa volt – most azonban életveszélyessé vált a helyi lakosok számára.

A szemétlerakó területén keletkezett tűz okát még vizsgálják, bár az ilyen esetek mindennaposnak mondhatók India perzselő nyári időszakában, amikor a hőmérséklet rendszeresen meghaladja a 40 Celsius-fokot, még mielőtt a monszunesők enyhülést hoznának.