A városi szeméthegyek, a nyitott kukák könnyű zsákmányszerzést jelentenek a varjaknak – ezzel a címmel jelent meg Zs.J. (Zsigmond József) írása az Új Dunántúli Napló hasábjain, illetve a BAMA tegnap esti kiadásában. Az olvasói észrevételek nyomán született cikkből aztán kiderül, hogy a varjak a könnyen megszerezhető táplálék reményében költöznek a városokba, jelesül Pécsre is. A hulladékszállításról, a kukákról a cikkben egy szó se esik. Sőt, a kuka szó egyáltalán nem is szerepel az írásban.