Tele van a hazai sajtó azzal, hogy egy furgonos egyszerűen megállt az M5-ös autópályán, és kihajított több zsák hulladékot. A 24.hu közzétette a Magyar Közút vonatkozó videóját is. A Hírstart összegyűjtötte a kapcsolódó hosszabb-rövidebb tudosításokat. A Délmagyar ezen közben arról panaszkodott, hogy Hódmezővásárhely központjában sok helyen dobálnak szét szemetet és csikket a “bandázó fiatalok”.