Az Országos Magyar Vadászkamara április 9-re hirdette meg nagyszabású szemétszedési akcióját, amelyhez sok vadászatra jogosult csatlakozott. A sikeres akcióról a Magyar Vadászlap számolt be elképesztő fotókkal illusztrált tegnapi kiadásában (szerző: ABEL BE).

https://vadaszlap.hu/2022/04/11/vadaszok-a-szemet-ellen/
Az újpesti alpolgármester, Tippon Norbert ezen közben a Szilas patak medrét tisztította sokadmagával. Erről a Nyugatifény.hu tudósított tegnapi, szerkesztőségi cikkében. Italos üvegek, sörös dobozok, cipők, ruhák, melltartó, gyógyszeres tégelyek, műfogsor, dísztárcsa, és sok autóalkatrész szerepelt a “találati listán”.

A tatabányai televízió pedig – a most indult lomtalanítási akció ürügyén – kissé demagóg riportjában arról számolt be, hogy a városban évente 2-3 játszótér árát emészti fel a hulladék eltakarítása.