Közvetlen uniós forrásokat nyert zöldfejlesztésekre Pécs. A pályázat sikeres teljesítése, az abban megfogalmazott célok elérése érdekében az LMP nyilvános konzultációra hívta a város meghatározó politikai szereplőit. Pernecker Dávid a Pécs Ma, KAG a Pécs Aktuál hasábjain tudósított arról a sajtótájékoztatóról, amelyen Kóbor József és Keresztes László Lóránt bejelentette az együttműködési szándékot. KAG-tól nem futotta egyébre, mint felszínes cinizmusra, amikor megnevezte, hogy az elhatározott célok haszonélvezői kik lehetnek, idézzük, “majd egyszer, ha minden jól megy.”. Pernecker Dávid beszámolója érdemi, kiderül belőle, hogy az Európai Bizottság Pécset beválasztotta a klímasemlegesség elérése érdekében indított küldetésébe, amelyben 100 európai város vesz részt. Az érintett városokat kísérleti és innovációs központokká tennék. A 360 millió euróból megvalósuló misszióban a projekthez kapcsolódó kezdeményezéseik kidolgozására és tesztelésére anyagi és egyéb források is rendelkezésre állnak. Az említett sajtótájékoztatón Kóbor József felidézte, hogy a klímavárosi szerződésnek, az összes városi ágazatra lebontva kell tartalmaznia egy átfogó koncepciót az éghajlat-semlegesség elérésére. Ebben a hulladékgazdálkodás is érintett, hangsúlyozta a zöld megbízott.
Kérdés ugyanakkor, hogy mennyiben tudja pályázati érdekeit érvényesíteni a város akkor, amikor a hulladékgazdálkodás egy év múlva kikerül az önkormányzati alapfeladatok közül, állami feladattá válik, és az önkormányzatnak semmiféle ráhatása nem lesz a folyamatokra?