Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Ultimátumot adtak a közszolgáltatónak Marosvásáhelyt | Dél-kom Intranet


– Felbonthatják a Marosvásárhely és környékén levő 18 település háztartási hulladékgyűjtését ellátó céggel megkötött szerződést – nyilatkozta tegnap a sajtónak Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke. A városban, valamint a környékbeli településeken csaknem tíz napja holtponton van a háztartási hulladék begyűjtése és elszállítása, a város összes utcáján halmokban áll a szemét.

Tarthatatlan a helyzet | Forrás: Facebook/Szegedi Ilona vásárhelyi lakos

A közszolgáltató, a Brantner-Veres Kft. (SA) harminc napot kapott a helyzet megoldására, ellenkező esetben össze kell hívni a megyei katasztrófavédelmi bizottságot, jelentette ki a politikus. Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere kiemelte: ismervén a helyzet súlyosságát, igyekeznek megoldást találni a hulladékgyűjtő cég miatt kialakult helyzet rendezésére. Az elmúlt egy hétben közel száz büntetést rótt ki a polgármesteri hivatal a közszolgáltatóra. Az utóbbi napokban tovább romlott a helyzet – ismerte el a sajtónak a városvezető. Claudiu Maior tanácsos, a korábbi polgármester, Dorin Florea bizalmasa egy halom szemetet helyezett el a városháza bejárata előtt tiltakozásul, de a rendőrség megbírságolta – hívta fel a figyelmet Facebook-oldalán Portik Vilmos, Marosvásárhely RMDSZ-es alpolgármestere. A hír hazánkban is országos visszhangot kapott, de a legnagyobb terjedelemben (érthető módon) a Maszol hírportál foglalkozik (szerző: Benedek Huszár Botond) a témával, őket, valamint a marosvásárhelyiek című hírportált és a Transtelexet (szerző: Tőkés Hunor) szemlézte a Dél-Kom Sajtófigyelő is, Fontos információ továbbá, hogy a szerződést a Brantnerrel nem a marosvásárhelyi önkormányzat kötötte, ezért felelősségre vonni sem ők tudják, hanem a Maros megyei hulladékkezelésért felelős Ecolect Maros Fejlesztési Társulás (ADI Ecolect). Olvasóink figyelmében ajánljuk még az Erdélyi Magyar Televízió tudósítását és stúdióbeszélgetését is.