– Felbonthatják a Marosvásárhely és környékén levő 18 település háztartási hulladékgyűjtését ellátó céggel megkötött szerződést – nyilatkozta tegnap a sajtónak Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke. A városban, valamint a környékbeli településeken csaknem tíz napja holtponton van a háztartási hulladék begyűjtése és elszállítása, a város összes utcáján halmokban áll a szemét.

A közszolgáltató, a Brantner-Veres Kft. (SA) harminc napot kapott a helyzet megoldására, ellenkező esetben össze kell hívni a megyei katasztrófavédelmi bizottságot, jelentette ki a politikus. Soós Zoltán, Marosvásárhely polgármestere kiemelte: ismervén a helyzet súlyosságát, igyekeznek megoldást találni a hulladékgyűjtő cég miatt kialakult helyzet rendezésére. Az elmúlt egy hétben közel száz büntetést rótt ki a polgármesteri hivatal a közszolgáltatóra. Az utóbbi napokban tovább romlott a helyzet – ismerte el a sajtónak a városvezető. Claudiu Maior tanácsos, a korábbi polgármester, Dorin Florea bizalmasa egy halom szemetet helyezett el a városháza bejárata előtt tiltakozásul, de a rendőrség megbírságolta – hívta fel a figyelmet Facebook-oldalán Portik Vilmos, Marosvásárhely RMDSZ-es alpolgármestere. A hír hazánkban is országos visszhangot kapott, de a legnagyobb terjedelemben (érthető módon) a Maszol hírportál foglalkozik (szerző: Benedek Huszár Botond) a témával, őket, valamint a marosvásárhelyiek című hírportált és a Transtelexet (szerző: Tőkés Hunor) szemlézte a Dél-Kom Sajtófigyelő is, Fontos információ továbbá, hogy a szerződést a Brantnerrel nem a marosvásárhelyi önkormányzat kötötte, ezért felelősségre vonni sem ők tudják, hanem a Maros megyei hulladékkezelésért felelős Ecolect Maros Fejlesztési Társulás (ADI Ecolect). Olvasóink figyelmében ajánljuk még az Erdélyi Magyar Televízió tudósítását és stúdióbeszélgetését is.