Nagy-Britannia eddigi legnagyobb, háztartási műanyagszemétről szóló felmérése kimutatta, hogy a szigetországban nem működik az újrahasznosítás – írta a BBC hírportálja, amelynek nyomán a MédiaWorks valamennyi hazai napilapja, így a BAMA is beszámol a tényről. A felmérésben 100 ezer háztartás vett részt, aprólékosan dokumentálva minden egyes darab műanyagot, amelyet a kukába került. A végeredmény elkeserítő: az Egyesült Királyságban a műanyaghulladéknak csak 12 százalékát hasznosítják újra.