A Tüzer utcai volt MSZP székház helyén éktelenkező szeméthegy (olvasói levél nyomán) már volt téma az Új Dunántúli Naplóban, mi is szemléztük az akkori publikációt, most Bóka Máté közöl oknyomozó cikket e tárgyban a BAMA cíimoldalán. Öt évvel ezelőtt jegyezték be a Castrum-Pécs Kft.-t a Tüzér utcai volt MSZP-székház tulajdonosának. A cég ugyanakkor nemcsak a volt pártházat szerezte meg, hanem a szomszédban található, 2014-ben bezárt Minerva könyvtárépületet is. Sőt, a földhivatali dokumentumok szerint 2020 nyarán a pécsi önkormányzattól adásvétel útján megszerezte azt a telket is, amelyen a volt könyvtár és az egykori mozgalmi ház áll. A tavalyi év elején megindult a pártszékház eldózerolása, legyalulása, aminek következtében rengeteg hulladék maradt a helyszínen. A törmelék azóta is rondítja a területet, hónapok óta szúrja a pécsiek szemét. Hogy a javarészt építési törmeléket tartalmazó hulldékhegynek mi lesz a sorsa, az a politikai felhangoktól sem mentes írásból nem derül ki – Bóka rá sem kérdezett.