A szelektív hulladékgyűjtés szabályairól, a kötelezően bevezetett tárolóedényekről, a város hulladékgazdálkodásáról nyilatkozik Vida János a Biokom üzemeltetési igazgatójaként egy közel húsz éves interjúban Szíjártó Ildikó mikrofonja előtt. A ma publikált felvétel része annak a sorozatnak, amelynek során a Csorba Győző Könyvtár YouTube csatornáján közkinccsé teszi a néhai Pécs TV archív anyagait. A 2003. május 27-én Hogy tisztában legyünk! címmel sugárzott fórumra a nézők is betelefonálhattak. Vida János mellett Schranz Richárd, a Közterület-felügyelet akkori vezetője válaszolt a kérdésekre.
A másik, tegnap feltöltött film a fórum azonos című előzményét adja közre. 2003, április 28-án Kissné Illés Eszter (ügyvezető, BIOMARK 2000 Kft.) és Rácz Henriett Tünde (marketingvezető, BIOKOM Kft.) voltak Szíjártó Ildikó vendégei. A lomtalanítások tapasztalata és a hulladékudvar működési rendje volt többek között terítéken. Mindkét fórum felelős szerkesztője Roszprim Nándor volt. Az adásokat Hauer János rendezte.