Harmadával csökken a lerakóba kerülő hulladék mennyisége Szegeden a tegnap átadott új válogatómű beállításával, tudósított jószerével valamennyi hazai napilap, legbővebb terjedelemben természetesen a Szeged!Ma. Az írást a hírszerkesztő jegyzi, és arról számol be, hogy a Szegedi Regionális Hulladékkezelő Központban olyan automata gépsor állt üzembe, amely többek között mágneses és optikai technológiát használ. Nettó 7,5 milliárd forintból, uniós támogatással regionális hulladékgazdálkodás-fejlesztési projekt zajlik Szegeden és a térség 28 településén, amelynek legjelentősebb eleme az 5300 négyzetméter alapterületű válogatóüzem építése volt, mintegy 6 milliárd forintból. Az üzem kivitelezője a A-Híd Zrt. és a Mento Környezetkultúra Kft. volt – tudatta az átadón Botka László polgármester.

Makrai László, az üzemet működtető Szegedi Hulladékgazdálkodási Nkft. ügyvezetője elmondta, az üzemben előaprítást követően dobrostával, légszeparátorral, mágneses, ballisztikai és optikai válogatóval különítik el a szerves anyagot, papírt és a különböző műanyagokat. Az anyagában újrahasznosítható hulladékokat bálázzák, a szerves anyagtól megtisztított, nem újrahasznosítható csomagolóanyagokból pedig másodlagos tüzelőanyagot állítanak elő – közölte a szakember.
A Szeged365 Bartók Zsófia írását hozza mai számában, és légifotót is közöl az új létesítményről.

A szeged.hu Iványi Aurél fotóriportját közli a helyszínről és az átadóról.
