Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Új válogatómű Szegeden | Dél-kom Intranet


Harmadával csökken a lerakóba kerülő hulladék mennyisége Szegeden a tegnap átadott új válogatómű beállításával, tudósított jószerével valamennyi hazai napilap, legbővebb terjedelemben természetesen a Szeged!Ma. Az írást a hírszerkesztő jegyzi, és arról számol be, hogy a Szegedi Regionális Hulladékkezelő Központban olyan automata gépsor állt üzembe, amely többek között mágneses és optikai technológiát használ. Nettó 7,5 milliárd forintból, uniós támogatással regionális hulladékgazdálkodás-fejlesztési projekt zajlik Szegeden és a térség 28 településén, amelynek legjelentősebb eleme az 5300 négyzetméter alapterületű válogatóüzem építése volt, mintegy 6 milliárd forintból. Az üzem kivitelezője a A-Híd Zrt. és a Mento Környezetkultúra Kft. volt – tudatta az átadón Botka László polgármester.

Makrai László, az üzemet működtető Szegedi Hulladékgazdálkodási Nkft. ügyvezetője elmondta, az üzemben előaprítást követően dobrostával, légszeparátorral, mágneses, ballisztikai és optikai válogatóval különítik el a szerves anyagot, papírt és a különböző műanyagokat. Az anyagában újrahasznosítható hulladékokat bálázzák, a szerves anyagtól megtisztított, nem újrahasznosítható csomagolóanyagokból pedig másodlagos tüzelőanyagot állítanak elő – közölte a szakember.

https://szegedma.hu/2022/02/csucsmodern-hulladekvalogato-epult-szegeden-egyharmadaval-csokken-a-lerakoba-juto-szemet-mennyisege

A Szeged365 Bartók Zsófia írását hozza mai számában, és légifotót is közöl az új létesítményről.

https://szeged365.hu/2022/02/02/automata-hulladekvalogato-uzem-epult-szegeden-a-varosban-keletkezo-szemet-csaknem-50-szazalekat-hasznositjak-ujra/

A szeged.hu Iványi Aurél fotóriportját közli a helyszínről és az átadóról.

https://szeged.hu/cikk/atadtak-a-sandorfalvi-uti-uj-hulladekvalogatot-szeged-szemetenek-felet-hasznositjak-a-jovoben