A műanyagszennyezésnek nem a PET-palackok a legnagyobb okozói. Ugyanis a szennyező mikroműanyagok harmada ruháinkból származik, majdnem ugyanennyi része a kopó gumiabroncsokból, és mindössze 24%-a a városi szemétből. Természetesen ennek csökkentése is hatalmas előrelépés lenne, de nem szüntetné meg az összes gondot – többek között ezeket a gonolatait osztotta meg az origo internetes újság szerkesztőiével Bűdy László. A Magyar Műanyagipari Szövetség Elnökségének tagja felveti a fogyasztás csökkentését, a szemetelés komoly büntetését, valamint, hogy szemléletváltásra van szükség, hiszen a jól kezelt műanyaghulladék érték, amit Németországból importálunk.
https://www.origo.hu/itthon/20220301-igy-kellene-elbanni-muanyag-hulladekkal-a-szakerto-szerint.html
Ha üvegeket kell szállítaniuk műanyag helyett, akkor egy teherautóba sokkal kevesebb termék kerülhet, ami több kocsit feltételez, ez pedig több szén-dioxid-kibocsátással jár – érvel a műanyagipari szakember. A Polimerek Magazinban egyébként ugyanő januárban közölt már e tárgyban egy hosszabb jegyzetet.
http://polimerek.hu/2022/01/31/a-szabad-szemeteles-joga-budy-laszlo-jegyzete/