Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Új hulladékgyűjtő programot indít a Shell | Dél-kom Intranet


Érdekes hírek, gyors lépések vagy véletlen egybeesés? – tehetnénk fel a kérdést a Shell háza táján bekövetkezett változásokat figyelve. A Tőzsdefórum írta meg elsőként négy nappal ezelőtt, hogy távozik az olajipari óriás vezérigazgatója, és a megújuló energiaforrásokért felelős vezető veszi át a cég irányítását. Tegnap pedig azt jelentette be Istenesné Solti Andrea, a Shell Hungary Zrt. elnöke, hogy a cég országos lakossági használt sütőolaj és sütőzsír visszagyűjtési programot indít az ALTEO-val és a Biotrans Kft.-vel szövetkezve.

  • A nettó zéró kibocsátású működés és a fenntartható jövő irányába tett lépések a Shell számára mind globálisan, mind Magyarországon a legfontosabb üzleti célok között szerepelnek. A használt sütőolaj begyűjtésével és újrahasznosításával vásárlóinkkal közösen csökkentjük a környezetterhelést és elősegítjük a körforgásos gazdaság megvalósítását – mondta el a Don’t waste it tegnap esti kiadásában Istenesné.

A használt olajból vagy zsírból újrahasznosítás céljából 100 százalékban biodízel készül.

A hírt ma reggeli kiadásában a Pécsi Stop is közölte, rövid összefoglaló formájában. Az összuefoglaló forrása egyébként a Hírklikk volt, amely az MTI vonatkozó közleményét vette át.

Frissítünk!

A Népszava elemző anyagot tett közzé a témában. Mint emlékeztetnek, a Shell kínos késésben van. Legrégebb óta a Mol töltőállomásain lehet leadni a használt sütőolajat. Jelenleg 65 benzinkútjukon van erre mód. A Lukoil töltőállomásain 11 helyen tehetjük ezt meg. Hosszú ideje foglalkozik a visszagyűjtéssel a COOP áruházlánc, olajpontjaik 500 helyen érhetők el az országban. A Spar 2021-ben indította újrahasznosítási programját. Jelenleg 45 hiper- és szupermarketben aktívak ebből a szempontból. Az Aldinál a 152-ből 100 áruháznál adható le a sütőolaj. A Lidl és a Tesco idén áprilisban kezdte el a gyűjtőpontok telepítését.