Érdekes hírek, gyors lépések vagy véletlen egybeesés? – tehetnénk fel a kérdést a Shell háza táján bekövetkezett változásokat figyelve. A Tőzsdefórum írta meg elsőként négy nappal ezelőtt, hogy távozik az olajipari óriás vezérigazgatója, és a megújuló energiaforrásokért felelős vezető veszi át a cég irányítását. Tegnap pedig azt jelentette be Istenesné Solti Andrea, a Shell Hungary Zrt. elnöke, hogy a cég országos lakossági használt sütőolaj és sütőzsír visszagyűjtési programot indít az ALTEO-val és a Biotrans Kft.-vel szövetkezve.
- A nettó zéró kibocsátású működés és a fenntartható jövő irányába tett lépések a Shell számára mind globálisan, mind Magyarországon a legfontosabb üzleti célok között szerepelnek. A használt sütőolaj begyűjtésével és újrahasznosításával vásárlóinkkal közösen csökkentjük a környezetterhelést és elősegítjük a körforgásos gazdaság megvalósítását – mondta el a Don’t waste it tegnap esti kiadásában Istenesné.
A használt olajból vagy zsírból újrahasznosítás céljából 100 százalékban biodízel készül.
A hírt ma reggeli kiadásában a Pécsi Stop is közölte, rövid összefoglaló formájában. Az összuefoglaló forrása egyébként a Hírklikk volt, amely az MTI vonatkozó közleményét vette át.
Frissítünk!
A Népszava elemző anyagot tett közzé a témában. Mint emlékeztetnek, a Shell kínos késésben van. Legrégebb óta a Mol töltőállomásain lehet leadni a használt sütőolajat. Jelenleg 65 benzinkútjukon van erre mód. A Lukoil töltőállomásain 11 helyen tehetjük ezt meg. Hosszú ideje foglalkozik a visszagyűjtéssel a COOP áruházlánc, olajpontjaik 500 helyen érhetők el az országban. A Spar 2021-ben indította újrahasznosítási programját. Jelenleg 45 hiper- és szupermarketben aktívak ebből a szempontból. Az Aldinál a 152-ből 100 áruháznál adható le a sütőolaj. A Lidl és a Tesco idén áprilisban kezdte el a gyűjtőpontok telepítését.