A Szombathelyi Televízió is fölfigyelt arra a jelenségre, hogy az utóbbi hetekben több tűz keletkezett a hazai hulladéklerakókban, mint tavaly, egész évben. A vasi főváros ugyancsak érintett az ügyben: az Erdei iskola úti telep még május elején borult lángba. A városi tévé kisfilmje most az okokra is rávilágít: a körülmények földerítése során kiderült, hogy valószínűleg a települési szilárdhulladék közé dobott akkumulátorok miatt jelent meg a vörös kakas.