Több ezer négyzetméteren ég a hulladék a Sárbogárd közelében fekvő Kislókon, az ottani hulladéklerakóban. Mint a Katasztrofavédelem szekembere kiemelte: vélhetően az aszályos idő miett idén ez már a sokadik tűz, ami lerakóban keletkezik. A teljes hazai sajtó beszámol természetesen az eseményekről, a DUOLés a FEOL folyamatosan tudósíít, ugyanis a tűz terjedését igen, de a lángokat egyelőre nem sikerült megfékezni. Annak ellenére sem, hogy a sárbogárdi, a székesfehérvári, a dunaújvárosi és a paksi hivatásos tűzoltók a Fejér megyei katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett, hat vízsugárral oltanak. A munkálatokat erőgép is segíti.