Egyelőre tisztázatlanok a körülmények, a Katasztrófavédelem sem adott bővebb tájékoztatást, így csak a tényekre szorítkozhatunk: hatalmas tűz volt tegnap a bácsai (Győr városrésze) hulladékégetőműben. A hírt valamennyi országos és regionális napilap közölte, de szinte valamennyi hírforrás csak annyit jelentetett meg, hogy egy bácsai épületben csaptak föl a lángok. A legjobban értesült lap, a Kisalföld az egyetlen, amely azonosította is a helyiséget. A tűz oltását az ott tartózkodók kezdték meg, az esethez riasztott győri, pannonhalmi, lébényi és csornai hivatásos tűzoltók a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat irányítása mellett tegnap kora délutánra fékezték meg a lángokat.
https://www.kisalfold.hu/vezeto-hirek/2022/04/hulladek-gyulladt-meg-a-bacsai-szemetegetoben
Érdekesség, hogy még a Győr+ sem szolgált részletekkel.
https://www.gyorplusz.hu/gyor/szemet-eg-gyorben/
Ostffyasszonyfán ezen közben egy hivatalos hulladéklerakó égett, erről is beszámolt a hazai sajtó. A Dél-Kom Sajtófigyelés a HellóVidék tegnapi cikkét idézi ide: