Srí Lanka visszaküldte az Egyesült Királyságba a dél-ázsiai szigetországba szállított, 263 konténernyi, mintegy 3000 tonna szemetet – adta hírül tegnap csaknem valamennyi hazai napilap, így a Telex is, Molnár Réka összefoglalójában. Az ázsiai ország vámhivatala két évvel ezelőtt bukkant a nagy mennyiségű hulladékra, melynek a vámnyilatkozat szerint újrahasznosítható dolgokat kellett volna tartalmaznia, de a konténerekből rothadó, sokszor veszélyes hulladékok kerültek elő. Délkelet-Ázsia több állama szólalt fel az elmúlt években az ellen, hogy fejlett országok a térségbe szállítják hulladékukat, és kijelentették: nem kívánnak lerakóhelyet biztosítani az iparosodott országokból érkező szemétnek.
Hajagos Andrea az Euronews munkatársa a héten arról számolt be, hogy Tunézia is visszaküldik Európába az illegálisan odaérkezett 280 konténernyi háztartási hulladékot. A szemetet egy tunéziai vállalat még 2020-ban szállította be az afrikai országba, azt állítva, hogy a konténerekben újrahasznosítható műanyag van
.https://telex.hu/kulfold/2022/02/22/sri-lanka-szemet-egyesult-kiralysag
https://hu.euronews.com/2022/02/19/visszakuldi-az-olasz-szemetet-tunezia