Régóta firtatott kérdést feszeget tegnapi számában a BAMA újra: vajon miért cserélgetjük őrültnek mondható tempóban a mobiltelefonjainkat? A Radnai Balázs által jegyzett írás apropója, hogy megjelentek a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság friss kutatási eredményei, amelykből kiderült, hogy a mobiltulajdonosok 53 százaléka két évnél fiatalabb telefont használ, és mindössze 15 százalékuknak lapul a zsebében öt évnél idősebb készülék. A mobiltulajdonosok mindössze 10 százaléka adja le elkülönített hulladékként újrahasznosításra a mobilját, a többség egyenesen a kukába dobja a megunt vagy meghibásodott készüléket.