Egy dél-német város döntő lépésekre határozta el magát a települési szilárdhulladék mennyiségének csökkentése érdekében, de a dolog távolról sem tetszik mindenkinek. Tübingen úgy döntött ugyanis, hogy saját kezébe veszi az irányítást, és városon belül veszi fel a harcot az egyszerhasználatos hulladékkal. A város az összefogáson túl adókat is bevetett, és a joggal is szembemegy, hogy törekvései utat nyerjenek. Milyen olyan vendéglátó egység, amelyik a város területén elvitelre kínálja az ételeket és az italokat, 50 eurócentet köteles fizetni minden egyes egyszerhasználatos csomagolásra, az egyszerhasználatos evőeszközökre pedig 20 centet. A McDonald’s máris pert indított az új adónemek bevezetése miatt. A hírt az életmódmagazin, a Coloré szerkesztőségi cikkben tette közzé.