Pest megyében anyagi okok miatt továbbra is akadozik a hulladékszállítás – tudósított tegnap esti kiadásában a hvg. Több tucat település van, ahol késve vagy el sem viszik a szelektív- és zöldhulladékot. Ecseren az önkormányzat inkább saját erőből viteti el, Veresegyházon három hetet aszalódtak a zöldhulladékos zsákok, mire elszállították őket. Amint a Dél-Kom Sajtófigyelő is többször beszámolt róla, a térségben 120 települést kiszolgáló DTKH Duna–Tisza közi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. június 7-től kezdődően sorozatosan teszi közzé honlapján, hogy épp melyik településen nem tudja elvégezni a vállalt szolgáltatást Isaszegtól Nagymarosig, Váctól Erdőkertesig.
Az ügy pikantériája, hogy 2019-ben hasonló okok – az állami kukaholding, az NHKV Zrt. nem folyósította az elvégzett munka fedezetét – miatt alakult ki szemétkáosz a térségben. Akkor még a Gémesi György gödöllői független polgármester vezette térségi önkormányzati hulladékgazdálkodási társulás tulajdonában álló, 116 települést ellátó Zöld Híd Kft. nem szállította el sem a zöld, sem a szelektív- sem a kommunális hulladékot. A vitát az érintett fideszes politikusok gyorsan politikai síkra terelték, elsősorban Gémesi személye miatt. A kialakuló patthelyzetet a katasztrófavédelem bevonásával oldották meg, amely maga vette át a szemétszállítást, majd pár nap múlva Gémesi György le is mondott a társulás éléről. Az elnök azóta Ifj. Juhász István, Kistarcsa polgármestere, akit a Fidesz-Kdnp jelölt a posztra.
Konok Péter közíró a közösségi médiában így jellemezte ma reggel a helyzetet:
Holnap kukanap lesz nálunk. Kíváncsian várom, hogy elviszik-e a szeletívet, amit a múlt héten kellett volna, és amitől kis falunk – és fél Pest megye – úgy fest, mint Nápoly egy nagy szemetessztrájk közben (mínusz Vezúv meg Nápolyi-öböl, azok azért hiányoznak). Persze, fel lehet tenni a kérdést, hogy miért nem hoztuk vissza a kertekbe a szemeteszsákokat és a sárga kukákat – nos, a folyamatos kommunikáció, vagy inkább suttogó propaganda tehet róla, amit a Nemzeti Kukahivatal velünk, felelőtlen szeméttermelőkkel folytatott. Hogy, ugye, “majd csütörtökön elviszik”; meg “majd valamikor a hétvégén” elszállítják.
Eltelt a csütörtök, elmúlt a hétvége, de a zsákok és kukák azóta is ott várják az út szélén a becketti teherautót. Nagy Márton gazdmin nertárs azt mondhatná erre, hogy “azért van most sok szemét az utcán, mert múlt héten kevesebb volt”. És igaza lenne! Sőt, ha holnap is basznak elvinni ezt a sok szart az elvileg ezért fizetett tisztelt nemzeti hulladékfelelősök, akkor jövő héten még több lesz. És így tovább, határ a csillagos ég. Milyen nosztalgiával fogok majd akkor erre a napra visszatekinteni!