Dézsi Csaba András polgármester Facebook-posztjára figyelt föl több napilap, amelyben fényképpel mutatta be, hogy hogyan teszik tönkre a győriek szeketív hulladékgyűjtő edényeiket.

– Csak tettenérni lehet őket, de ilyenkor mit tudunk lépni? A helyszíni bírságot nem tudják befizetni, leülik. Pedig ha elfogadnák a szociális segélyt, illetve a köztisztasági munkát az azzal járó fizetéssel, nem lennének rászorulva – mesélte a Blikknek Dézsi. Az esetről (a Hírstart nyomán) több napilap is beszámoilt.