Tamásinál mintegy négyszáz kamionnyi olasz hulladékot tárol egy hazai hulladékfeldolgozó, és bár a hatóságok fölszólították a céget, hogy számolja föl a szemthegyet, a határidőig semmi sem történt – a hírről a Dél-Kom Sajtófigyelőben is beszámoltunk tegnap. Mára több hírportál, így a HellóVidék, a HVG és a Blikk is összefoglalót közölt a szomorú tényről. A helyzet ugyanakkor bonyolódni látszik: az ATV számolt be róla, újabb illegális hulladéklerakót találtak Tolna megyében. Ezúttal a Tamásihoz közeli Tolnanémedi egyik bezárt telepén leltek sok száz tonnányi műanyag szemetet. A település polgármestere feljelentést tett.
Baka György, a Zöldtárs Alapítvány elnöke szerint mindig akad olyan szélhámos vállalkozó, aki már eleve úgy tervezi a vállalkozását, hogy behoz 10-20-50 ezer tonna hulladékot jó áron, azt a pénzt zsebre teszi, de azt már elején nagy valószínűséggel tudja, hogy ennek az ártalmatlanításával nem akar foglalkozni.