Pécsi Tudományegyetem (PTE) több intézményéhez gyűjtődobozokat helyeztek ki, melyek célja a fáradt olaj újrahasznosítása – adta hírül ma reggel szerkesztőségi cikkében a PécsMa. A PTE Babits Mihály Gimnáziumánál és az egyetem fenntartásával működő pécsi óvodánál is megjelentek az edények, amelyket a CseppetSem! program finanszírozott. A használt háztartási olajat és zsírt cseppmentesen, akár az eredeti csomagolásában, akár PET-palackban vagy befőttesüvegben lehet elhelyezni. A cél egyértelmű: se a kommunális hulladékba, se a csatornarendszerbe ne kerüljön be egy csepp olaj sem!