A fémhulladéktól igyekeznek megtisztítani élő vizeinket a mágneshorgászok, számukat ma már húszezerre teszik Magyarországon. A Sokszínű Vidék ma raggeli kiadása (szerző: Tóth A. Péter) beszélgetést közöl Kovács Erikkel és Vinczellér Dáviddal, a mozgalom két hazai kulcsfigurájával, és közben bemutatja ezt az igazán környezetbarát sportot. A két fiatalember egyébként ebből is él: webshopot és bemutató termet üzemeltetnek, mágneshorgászathoz szükséges felszereléseket árusítanak. – A legértékesebb fogásunk egy pénzkazettából került elő, féltucatnyi 1950-es német márkát zsákmányoltunk. Eddig a legnagyobb és legemlékezetesebb vas egy Puch motorbicikli volt. Ezt ketten, 4 mágnessel, két és fél óra alatt emeltük partra – meséli a cikkben Kovács Erik. Ha fegyvert vagy lőszert húznak partra, azt azonnal kötelesek bejelenteni és leadni. Jelenleg nincs egyéb szabályozás a mágneshorgászatra, szabadon űzhető hobbi, ám elvárják a mágneshorgászoktól, hogy minden kifogott tárgyat legalább a legközelebbi kukáig elvigyenek.
