Két helyszínen segédkezhetnek a természetbarátok április 8-án. A tavaszi nagytakarításra nem csak otthon, erdeinkben is szükség van! – hívta fel a figyelmet a PécsMa hasábjain megjelent közleményében a Mecsekerdő Zrt. A „Tavaszi nagytakarítás – Takarítsuk ki együtt a természetet” elnevezésű szemléletformáló kampány üzenete, hogy semmilyen hulladéknak nincs helye az erdőkben. A kampányhoz 16 erdészettel csatlakozva a Mecsekerdő április 8-án, pénteken összesen négy helyszínen végez nagytakarítást. Ezek közül két útvonalon szervez túrázással egybekötött szemétszedési akciót – ezekre várják az önkéntes természetbarátok segítséget. Hogy az összegyűjtött hulladéknak mi lesz a sorsa, azt ki szállítja el, ki kezeli, arról az írás persze nem szól.
https://www.pecsma.hu/abszolut-pecs/tavaszi-nagytakaritas-lesz-a-mecsekben-varjak-az-onkenteseket/