– Egy tejfölös doboz sem mozdult meg a városban magasodó szeméthegyből – írta meg Csikász Brigitta a hét végi Blikkben a Tamásiban kialakult helyzetről. Január 11-én meg kellett volna kezdeni a több ezer köbméternyi műanyaghulladék elszállítását, ám a mai napig semmi sem történt. A kétes értékű hegy azért nőtt ki a városban egyik napról a másikra, mert felhalmozó cég azt ígérte, hogy a műanyag hulladékot újrahasznosíthatóvá fogja tenni. A Blikk által közölt kép a helyszínen készült.

A látvány önmagában is szörnyű, de a báláknak kellemetlen, szúrós szaga van. A Tolna Megyei Kormányhivatal Környezetvédelmi Osztálya hétmillió forintos bírságot szabott ki a cégre, illetve a katasztrófavédelem a vállalkozást tűzvédelmi bírsággal büntette meg. A birságokat a cég nem fizette meg. A Blikk Információi szerint a hulladékot a Tolna Megyei Kormányhivatal az adófizetők pénzén, egy későbbi időpontban szállíttatja el, amire közbeszerzési eljárás keretében keresnek majd partnert.