Szlovákia fél év alatt visszahozta a betétdíjas rendszert a boltokba, június végétől pedig már nem is találkozhatunk olyan üdítős flakonokkal és dobozokkal, amelyek ne lennének visszaválthatóak – hívta fel a figyelmet tegnapi, szerkesztőségi cikkében a legnagyobb hazai gasztromagazin, a Nosalty. Januárban vált hivatalossá, hogy Szlovákia visszavezeti a betétdíjas rendszert az élelmiszerboltokba. A PET-palackok és az alumíniumból készült üdítős dobozok visszaváltási árát a vásárlók az üzletekben költhetik el. A rendszer kiteljesítésének híréről számtalan hazai médiafelület beszámolt. A Szlovák Kereskedelmi Szövetség szerint az általuk képviselt üzletekben már csak 0,1%-nyi nem betétdíjas áru van a polcokon, az Új Szó cikke szerint pedig néhány boltban már csak betétdíjas termékkel találkozhatnak a vevők. A Humusz.hu írása szerint Magyarországon leghamarabb 2023-ban kezdődhet meg az átállás a betétdíjas rendszerre. Azóta a Don’t waste it közléséből tudjuk (via: Dél-Kom Sajtófigyelő) , hogy a hulladéktörvény módosításával ez az időpont is változott: 2024 lesz az átállás éve.