Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Szlovákia visszaállította a betétdíjas rendszert | Dél-kom Intranet


Szlovákia fél év alatt visszahozta a betétdíjas rendszert a boltokba, június végétől pedig már nem is találkozhatunk olyan üdítős flakonokkal és dobozokkal, amelyek ne lennének visszaválthatóak – hívta fel a figyelmet tegnapi, szerkesztőségi cikkében a legnagyobb hazai gasztromagazin, a Nosalty. Januárban vált hivatalossá, hogy Szlovákia visszavezeti a betétdíjas rendszert az élelmiszerboltokba. A PET-palackok és az alumíniumból készült üdítős dobozok visszaváltási árát a vásárlók az üzletekben költhetik el.  A rendszer kiteljesítésének híréről számtalan hazai médiafelület beszámolt. A Szlovák Kereskedelmi Szövetség szerint az általuk képviselt üzletekben már csak 0,1%-nyi nem betétdíjas áru van a polcokon, az Új Szó cikke szerint pedig néhány boltban már csak betétdíjas termékkel találkozhatnak a vevők. A Humusz.hu írása szerint Magyarországon leghamarabb 2023-ban kezdődhet meg az átállás a betétdíjas rendszerre. Azóta a Don’t waste it közléséből tudjuk (via: Dél-Kom Sajtófigyelő) , hogy a hulladéktörvény módosításával ez az időpont is változott: 2024 lesz az átállás éve.