Átütő sikert hozott Szlovákiában az év elején bevezetett rendszer: csaknem 440 millió betétdíjas italos fémdobozt és flakont gyűjtöttek be az országban január elseje óta. A bumm.sk ismerteti a részleteket is. Jelenleg 2771 visszaváltóhely működik, és a kereskedők július 1-től az italokat már csak visszaváltható csomagolásban árulhatják.