Kevesebb hulladék adható le ingyen a szombathelyi hulladékudvarban – hívta föl a figyelmet tegnap esti cikkében a Nyugat.hu (szerző: Sz.J.). A lépést a helyi közszoigáltató, a SZOVA azzal indokolta, hogy az NHKV szigorúbb szabályokat vezetett be, és ezekhez alkalmazkodni kellett. Ilyen például, hogy online nyilvántartást kell vezetniök a különböző hulladékok mennyiségéről és fajtájáról, az NHKV pedig jogosult ezt bármikor ellenőrizni. Azt a kérdést, hogy mindez miért érinti az ingyen beszállítható mennyiségeket, az illetékesek nem válaszolták meg.