A turistamagazin.hu, illetve a lapot kiadó Magyar Természetjáró Szövetség is csatlakozott a Tavaszi nagytakarítás című kezdeményezéshez. A magazin mai kiadásában megjelent cikk keretében jelentették be, hogy a közreműködő szervezetek a következő egy hónapban számos szemétszedő gyalog- és kerékpártúrát indítanak, amelyekhez várják az önkéntesek csatlakozását.

A cikk címe: A szedett szemét a jó szemét. Egyébként a felhíváshoz idén 17 állami erdészet, 6 nemzeti parki igazgatóság, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), számos önkormányzat és civil szervezet is csatlakozott. Első közszolgáltatóként jövőre akár a Dél-Kom is részt vehetne a programban, hisz az ugyancsak tag Mecsekerdő területén összegyűjtött hulladékot úgyis mi szállítjuk el.
https://www.turistamagazin.hu/hir/a-szedett-szemet-a-jo-szemet