Szerbia kommunális hulladékának mindössze 19 százaléka került az európai előírásoknak is megfelelő hulladéktárolókba – írja mai számában a Szabad Magyar Szó. A szerkesztőségi cikk 3500-ra becsüli a nagyobb illegális hulladéklerakók számát. A helyzetet az ország 2034-ig kívánja rendezni.
https://szmsz.press/2022/02/03/szerbia-szemetenek-otodet-taroljak-csak-megfeleloen/