Kedves Kollégák!
A 2022. október 6-án megjelent kormányrendelet értelmében a SZÉP kártyáról fel nem használt összegekre felszámított díj mértéke és ütemezése is változik. Eddig a munkáltató által feltöltött összegek a juttatás időpontját követő 2. év május végéig voltak teljes egészében felhasználhatók, ez most az alábbiak szerint változik:
– a 2022. október 15. napjáig jóváírt összeg 2023 május végéig teljes egészében elkölthető, az ezen határidőig fel nem használt összeg után, 2023.05.31-én egyszeri 15%-os díjat (minimum 100 Ft) számít fel a szolgáltató,
– a 2022. október 15. napját követő SZÉP juttatások a jóváírástól számított 1 évig használhatók fel teljes mértékben. Évente két alkalommal vizsgálja majd a bank a legalább 365 napja el nem költött egyenleget, ami után egyszeri 15%-os díjat von le március 20-án, illetve szeptember 20-án. A díj felszámítása előtt 90 nappal a SZÉP kártya szolgáltató minden kártyabirtokosnak küld figyelmeztetést.
Összegezve, ha valaki rendszeresen használja SZÉP kártyáját, és nem hagy rajta hosszan „elfekvő” pénzt, akkor el tudja kerülni, hogy díjat vonjanak le a kártyáról.
Fontos tudni, hogy a SZÉP kártya juttatás bérnél jelentősen kedvezőbb adózása továbbra is megmarad.
- december 31-ig átmenetileg az alszámlák átjárhatók, ezért törekedjetek arra, hogy elsőként a később kevésbé könnyen felhasználható zsebekről költsetek még az idei évben.