Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
SZÉP kártya Tájékoztató | Dél-kom Intranet


Kedves Kollégák!

A 2022. október 6-án megjelent kormányrendelet értelmében a SZÉP kártyáról fel nem használt összegekre felszámított díj mértéke és ütemezése is változik. Eddig a munkáltató által feltöltött összegek a juttatás időpontját követő 2. év május végéig voltak teljes egészében felhasználhatók, ez most az alábbiak szerint változik:

– a 2022. október 15. napjáig jóváírt összeg 2023 május végéig teljes egészében elkölthető, az ezen határidőig fel nem használt összeg után, 2023.05.31-én egyszeri 15%-os díjat (minimum 100 Ft) számít fel a szolgáltató,

– a 2022. október 15. napját követő SZÉP juttatások a jóváírástól számított 1 évig használhatók fel teljes mértékben. Évente két alkalommal vizsgálja majd a bank a legalább 365 napja el nem költött egyenleget, ami után egyszeri 15%-os díjat von le március 20-án, illetve szeptember 20-án. A díj felszámítása előtt 90 nappal a SZÉP kártya szolgáltató minden kártyabirtokosnak küld figyelmeztetést.

Összegezve, ha valaki rendszeresen használja SZÉP kártyáját, és nem hagy rajta hosszan „elfekvő” pénzt, akkor el tudja kerülni, hogy díjat vonjanak le a kártyáról.

Fontos tudni, hogy a SZÉP kártya juttatás bérnél jelentősen kedvezőbb adózása továbbra is megmarad.

  1. december 31-ig átmenetileg az alszámlák átjárhatók, ezért törekedjetek arra, hogy elsőként a később kevésbé könnyen felhasználható zsebekről költsetek még az idei évben.