Kedves Munkatársak!
A kormány 781/2021. (XII. 24.) Kormány rendelete alapján a SZÉP kártya vendéglátás alszámlájára utalt összeg 2022. február 1-től 2022. május 31-ig hideg élelmiszer vásárlásra is felhasználható.
A veszélyhelyzet alatti zseb átjárhatóság miatt, a szállás és a szabadidő alszámlákra utalt összeg is felhasználható 2022. február 1-től 2022. május 31-ig hideg élelmiszer vásárlásra.
Ha valaki az említett kormány rendelet miatt szeretné módosítani a nyilatkozatát, akkor azt díjmentesen megteheti a 06/30-203-1319 telefonszámon 2022. január 7.-ig.
Kinek éri meg módosítani a nyilatkozatát?
Elsősorban azon munkavállalóknak, akik nem töltötték fel a SZÉP kártya összes alszámláját a kedvezményes összeghatárig és helyette inkább a cafeteria keretük jelentős részét bérként igényelték.
Mennyit nyerhet a nyilatkozat módosítással?
Egy egyszerű példával élve, ha valaki havi 20.000 Ft-ot kért a cafeteria keretéből bérként de módosítja a nyilatkozatát és a SZÉP kártya szállás zsebére kéri inkább az igényelt összeget, akkor februártól májusig havi 26.550 Ft-ot tud élelmiszerre költeni a havi 20.000 Ft helyett.
Fontos még megjegyezni, hogy ha még maradt el nem költött összeg a 2021-es SZÉP kártya utalásokból bármelyik alszámlán, akkor az is felhasználható élelmiszer vásárlásra a fentebb említett időszakban.
Üdvözlettel:
dr. Fejér Eszter
HR, igazgatási és megfelelési vezető