Az országban elsőként Szemétkommandót hozott létre Soroksár Önkormányzata. A speciális egység a Rendészeti Osztályon belül működik majd, feladatköre a közterületen szemetelők tetten érése és az illegális hulladékhegyek felszámolása lesz. A hír, közlemény formájában először a budapesti, XXIII. kerületi önkormányzat honlapján volt olvasható tegnap, de mára jószerével valamennyi napilap, kissé szenzációhajhász stílusban minden bulvárlap átvette azt.