A Jászberényi Rendőrkapitányság összehangolt akciót tartott a katasztrófavédelem, a kormányhivatal, a NAV, a Jászapáti Önkormányzat munkatársainak és a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Igazgatóság, valamint a Tisza MEKTO egységének közreműködésével Jászapátiban, adta hírül a SZÓLJON. A Helló Vidék szerkesztőségi cikke ennek kapcsán mélyebbre ásott, Pócs János, a térség országgyűlési képviselője az írásban kiemelte: a Jászság több településén egyre gyakoribbá vált a környezetszennyező hulladékok illegális elhelyezése, ami bűncselekmény. Példaként említette a május 8-ai tűzesetet, mikor egy jászapáti családi ház udvarán kapott lángra nagy mennyiségű illegális hulladék. A tűzesetet a honatya jelezte a megyei rendőrfőkapitánynak és kormánymegbízottnak, valamint kérte, hogy a hatóságok sokkal szigorúbban lépjenek fel azokkal szemben, akik hulladékot halmoznak fel az udvarukon.
