Keddig, azaz máig kellett volna eltakarítani a szeméthegyet a Tolna megyei Tamásiban, de semmi sem történt — derült ki az ATV Híradójából hétfőn este. A hírt valamennyi vezető napilap, köztük a 24.hu is közli mai számában. A hulladékot korábban egy cég Olaszországból hozta be, és azt ígérték, hogy azt fel is dolgozzák. A hegy azonban csak nőtt, a feldolgozás pedig elmaradt. A tévéstáb egy nappal a határidő előtt a járt a helyszínen, de azt tapasztalták, hogy nem történik semmi. A pécsi Keresztes László Lóránt, az LMP parlamenti frakcióvezetője szerint a hatóságok már akkor hibáztak, amikor engedték a hulladék lerakását. Azt egyelőre egyik hatóság sem árulta el, mi lesz a következménye a bűncselekménynek. Becslések szerint legalább négyszáz kamionnyi szemetet raktak le Tamásiban.