Olvasói levélre hivatkozva indított nyomozást az Új Dunántúli Napló újdondásza, R.B., aki a pécsi, Alsóhavi utcában növekvő hulldékrakás történetének járt utána. Az írás ma reggel került ki a BAMA felületére. Az Alsóhavi utca 17. előtt gyűlik az anyag, de amint a cikkből ki is derül, nem a BIOKOM hibájából.

Megszólal Mészáros Rita, a szolgáltató sajtóreferense, beszélnek a riportban lakók, olvashatunk jogszabályi hivatkozást is, és még a megoldási javaslatig is eljut a cikk: ha a Biokom kérésére az önkormányzat hatósági főosztálya eljárást indít a szemétlerakat felszámolására, akkor megoldódhat a jelenlegi áldatlan állapot.