Sikeresnek bizonyult a szelektív hulladékgyűjtés bevezetése a Pécsi Központi Temetőben, adta hírül (A Biokom Nkft. közleményére hivatkozva) a hét végén a BAMA. Kék színű gyűjtőedényeket helyeztek ki a sírkert több pontján. Háromféle hulladék gyűjthető elkülönítetten: műanyag palack, egyéb műanyag hulladék (műanyag mécses, virágtartó, virág), valamint üveg, üvegmécses. A megszokott ketreces gyűjtőedények sem tűntek el, de a társaság ott is átállt a szelektív gyűjtésre. A tárolók egy részében most már kizárólag zöldhulladék helyezhető el. A pozitív fogadtatás miatt a közeljövőben tovább bővítik a rendszert.