Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Szelektív a gyűjtés? | Dél-kom Intranet


Mészáros B. Endre és tegnapi kiadásában a Bama nekirontott a pécsi, Mecsek-oldali hulladékszállítási gyakorlatnak. A szerző (személyes érintettsége ismeretségi körében nyílt titok) egy, a szerkesztőségbe érkezett panaszra hivatkozik: az állítólagos olvasó úgy véli, meglehetősen kacifántos rendje van a pécsi zöldhulladék-szállításnak. Bár mindenki ugyanannyit fizet érte (pontosabban ingyenes, együtt jár a hulladékszállítással), bizonyos utcák mégis – ahol csak a kis méretű szemétszállító tud dolgozni – kimaradtak a rendszerből – írja. Barna edényt sem kapnak mindenhol, és egy ideje hiába kötegelik az ágakat, gyűjtik zacskóba a füvet, lombmaradványokat, csak a kommunális és a papír-műanyag edényekből viszik el a szemetet. 
– Megkérdeztem a cég ügyfélszolgálatát, hogy mi a teendőm a zöldhulladékkal, mire közölték, a saját autómmal vigyem el a hulladéklerakó helyekre, vagy vegyek pluszpénzért Dél-Kom-os (a közszolgáltatót nem nevezi másutt néven a cikk – D.K.S.) zacskókat, ami abba belefér, azt elviszik. Vagyis pluszpénzért is csak részleges megoldást kapnánk – bosszankodott olvasónk – írja a Bama. A környékbeliek nem értik, teszi hozzá Mészáros, hogy ha a szelektívhulladék-szállítás működik a meredek utcákban kisebb méretű autókkal, akkor miért nem ugyanez a megoldás a zöldhulladékra is.

Mészáros ezek után két trükköt ismertet, amelyekkel be lehet csapni a közszolgáltatót.

A Facebookon a cikkről szóló bejegyzés nem váltott ki különösebb reakciót. Egyetlen hozzászólás érkezett, bizonyos fokig az is védelmébe vette a közszolgáltatót (a helyesírással nem bíbelődött).

https://www.bama.hu/helyi-kozelet/2022/03/a-penzukert-nem-ugyanazt-a-szolgaltatast-kapjak-mindenhol-a-pecsiek