– Megkérdeztem a cég ügyfélszolgálatát, hogy mi a teendőm a zöldhulladékkal, mire közölték, a saját autómmal vigyem el a hulladéklerakó helyekre, vagy vegyek pluszpénzért Dél-Kom-os (a közszolgáltatót nem nevezi másutt néven a cikk – D.K.S.) zacskókat, ami abba belefér, azt elviszik. Vagyis pluszpénzért is csak részleges megoldást kapnánk – bosszankodott olvasónk – írja a Bama. A környékbeliek nem értik, teszi hozzá Mészáros, hogy ha a szelektívhulladék-szállítás működik a meredek utcákban kisebb méretű autókkal, akkor miért nem ugyanez a megoldás a zöldhulladékra is.
Mészáros ezek után két trükköt ismertet, amelyekkel be lehet csapni a közszolgáltatót.
A Facebookon a cikkről szóló bejegyzés nem váltott ki különösebb reakciót. Egyetlen hozzászólás érkezett, bizonyos fokig az is védelmébe vette a közszolgáltatót (a helyesírással nem bíbelődött).