Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Számvitel rendjének megsértése a paksi hulladékgazdálkodási cégnél? | Dél-kom Intranet


A Paksi Hulladékgazdálkodási (Phg) Nonprofit Kft. eladásával tavalyelőtt a városhoz befolyt 8,3 millió forintot ellenzéki képviselők kevesellték, ezért rendősrségi feljelentést tettek. A cég mérlege szerint csak a számlán 38 millió forint készpénz állt, a 43 millió forintos követelésállomány megtérülésére jó esély mutatkozott, és a tárgyi eszközök értéke is meghaladta a 12 milliót. A nyereséges társaság tartozása nem haladta meg a 3,2 milliót. A rendőrség mostanáig tartó nyomozása elvetette a hűtlen és a hanyag kezelés, egyszersmind a hivatali visszaélés gyanúját. Ugyanakkor fény derült a megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség 2014-es határozataira, miszerint a társaság 2013-ban ellátási területén „a fenntarthatóság érdekében” néhány hónapig az akkor már fixált lakossági díjaknál magasabb számlákat küldött. Bár ezt aztán az összes lehetséges fellebbviteli fórum és bíróság is igazolta, az így beszedett, 274 milliós többletből 99 millió már „elévült”. Az adásvételkor még így is élt 175 milliós tartozás. A rendőrség számításai szerint ezt az összeget a 119 milliós eszközértékből levonva a valós érték már inkább mínuszba csúszott. Mivel a tartozást nem tüntették fel a társaság beszámolóiban, a rendőrség a NAV-nál feljelentést tesz a számvitel rendjének megsértése gyanújával. Minderről csaknem egy kolumnás anyagban számolt be hétvégi kiadásában, Marnitz István tollából a Népszava.

https://nepszava.hu/3145514_hulladek-szamviteli-csalas-paks