Miért dobjuk ki, amit újra lehet hasznosítani vagy meg lehet javítani? Egy európai projekt eltökélt abban, hogy a tárgyak új életet kapjanak. Kilenc országban – köztük Magyarországon – 10 partner fogott össze a SURFACE program keretein belül, hogy kevesebb szemét termelődjön. A kezdeményezésről Aurora Velez összefoglalóját tegnap esti kiadásában adta közre az Euronews.A projekt teljes költségvetése 2,16 millió euró, amelyből 1,78 milliót az európai kohéziós alap biztosított. Mindezt 254 programra, 1600 tonna szemét újrahasznosítására és 253 munkahely megteremtésére fordították.

https://hu.euronews.com/amp/2022/01/31/kidobasra-itelt-targyak-felujitasa-unios-penzbol