Veszélyes hulladékká válhat, ha a zöldhulladék nagy mennyiségben kerül ki egy területre – nyilatkozta az Inforádió riporterének, Baumann-Tuka Nikolettának tegnap Bajor Zoltán. A Budapesti Közművek Nonprofit Zrt. Főkert divíziójának természetvédelmi és erdőkezelési osztályvezetője hangsúlyozta, hogy a nagy mennyiségben szabálytalanul kihelyezett zöldhulladék elsősorban olyan területeken lehet veszélyes, ahol természetes vagy természetközeli élőhelyek vannak. A plusz zöldhulladék többlettápanyagot ad az adott területnek, a feldúsulás pedig elsősorban olyan tápanyagigényes és tájidegen, adott esetben invazív növény- és állatfajoknak kedvez, amik komoly veszélyt jelentenek a természetes-, illetve természetközeli élőhelyekre, valamint közvetetten, bár mesterséges zöldfelületek, de a fasorokra és parkokra is. Bajor Zoltán arra is kitért, hogy a BKM Nonprofit Zrt. a fővárosban évente közel 50 ezer tonna zöldhulladékot gyűjt össze, komposztál és juttat vissza a körforgásba.
A beszélgetés írott változata az Inforstarton kereshető vissza:
https://infostart.hu/eletmod/2022/02/06/sulyos-es-draga-tevhit-a-zoldhulladekrol#