- A harmadik alkalommal visszatérő versenynek köszönhetően a Bodrog Sárospatak és Olaszliszka közötti szakaszán az erősen szennyezett területeket is sikerült alaposan kitakarítani és egy időre tisztán visszaadni a természetnek – nyilatkozta Gyalai-Korpos Miklós, a III. Bodrogi PET Kupa főszervezője a Don’t waste it újdondászának. A hazai hulladékmagazin bő terjedelmű, elemző írását, helyszíni riportját (kicsit kevert műfajú a dolgozat) hosszabb-rövidebb terjedelemben valamennyi hazai napilap, így az Új Dunántúli Napló és a BAMA is átvette.

A résztvevő csapatok összesen 1560 zsák hulladékot gyűjtöttek.