Az eredményes tiszai versenyek után idén harmadik alkalommal startol pethajós hulladékgyűjtő verseny, ezúttal a Tisza vadregényes mellékfolyóján, a Bodrogon.
– Idén több napot töltünk Sárospatakon, ami lehetővé teszi, hogy a pataki híd fölötti folyószakaszt is alaposan megtisztítsuk. A verseny előtti napra szárazföldi takarítást tervezünk a bodrogkeresztúri árterébe, külföldről érkező önkéntesek és helyiek bevonásával – ismertette a terveket Gyalai-Korpos Miklós, a III. Bodrogi PET Kupa versenyigazgatója.
A rendezvény a Technológiai és Ipari Minisztérium támogatásával valósul meg, a munkát a szervezők állandó szakmai partnere, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetsége koordinálja, az esemény hulladékkezelési partnere pedig a BMH Nonprofit Kft. A részletekről, a kísérő rendezvényekről igen bőséges összefoglalót hoz mai, szerkesztőségi cikkében a Don’t waste it.
