Nagyinterjút közöl munkatársunkkal, Mindum Károly sokszoros pécsi vasemberrel, környezetvédelmi aktivistával, környezetmérnökkel ma reggeli kiadásában a PécsMa abból az alkalomból, hogy az ismert lokálpatrióta Facebook-oldalt hozott létre a pécsi levegőminőségről. Felfigyelt ugyanis arra, hogy a városban nincs köztéri kijelző, az automata mérőhálózat adatainak megismerése körülményes, és a meteorológiai portálokon is csak nehezen követhetőek a különben is behatárolt számok. Az írás nagyobb perspektívába helyezi a kezdeményezést, ismerteti az Egészségügyi Világszervezet (WHO) által meghatározott, az EU-tagországokra vonatkozó levegőterheltségi szint egészségügyi határértékeit. A gyakran elszomorító mecsekaljai adatok javítása érdekében Mindum Károly javaslatokat is tesz. A valószínűleg legnagyobb vitát kiváltó gondolata az, hogy amint a legtöbb nagyvárosban.
PÉCSETT IS KORLÁTOZNI LEHETNE LEGNAGYOBB KÁROSANYAG-KIBOCSÁTÁSÚ DÍZELAUTÓK FORGALMÁT A BELVÁROSBAN.

https://www.pecsma.hu/pecs-aktual/valljuk-be-a-pecsi-levego-minosege-nem-tul-jo/