A Jobbik petícióban arra kérte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminisztert, hogy diplomáciai úton lépjen fel a Románia felől a folyókon érkező szemét ügyében, írta az MTI, és közölte a hírt a hét végén több napilap. Két napja újra nagy mennyiségű uszadék és szemét érkezett Románia felől a Szamoson. A szakemberek ennek a szemétáradatnak csak egy részét tudják begyűjteni, a többi a Tiszalöki vízerőmű felé tart, és azon átlépve a Tisza-tavon terül majd szét. Gyüre Csaba országgyűlési képviselő lobbizást, illetve nyomásgyakorlást javasolt az ENSZ-re és az EU-s intézményekre.


