Komoly környezetvédelmi és pozitív gazdasági hatásai is lehetnek az élelmiszer-hulladék mennyiség-csökkentésének – hívja fel a figyelmet a Humusz Szövetség. A szövetség állásfoglalását a Világgazdaság ismerteti. A lap újságírója, Gyöngyösi Balázs ennek aprópójából számba veszi, hogy az európai városok milyen követendő lépéseket tettek, amik hazánkban is átvehetőek lennének. A Dél-Kom Sajtófigyelő rendszeres olvasói e példákat (Milánó, Párizs, Portó) már jól ismerhetik, de talán érdemes vigigfutni az összefoglalót.
A Humusz Szövetség közleményét több napilap is átvette hosszabb-rövidebb terjedelemben. Az Origó és a Hírstart anyagait ajánljuk még szíves figyelmükbe.