Nyíregyházi példán keresztül országos tendeciára hívja fel a figyelmet a Többet ad! (Szerző: Nagy Boglárka.) A nagyvárosi csatornahálózatokba ugyanis emelekedő mennyiségben kerül települési szilárdhulladék. A Nyírség fővárosában 120 ezer embert kötöttek rá a csatornára. Ahogy Krajecz András, a Nyírségvíz Zrt. nyíregyházi szennyvíz-üzemvezetője elmondta, tavaly 400 tonna hulladék került a rendszerbe. Ezzel természetesen nincs mit tenni, a gépi szűrők által kiválasztott hulladék a városi lerakóba kerül.