A szeméttelepeken keletkező gáz jelenleg a globális metánkibocsátás mintegy 11 százalékáért felelős, azonban, figyelembe véve, hogy a világ népessége egyre nő, a Világbank szerint 2050-re ez várhatóan 70 százalékkal fog növekedni – írja tegnapi kiadásában a Don’t waste it. A hazai hulladékmagazin 2020-ban készített nagyfelbontású műholdfelvételekre hivatkozva állítja, hogy az indiai mumbai hulladéklerakó például óránként mintegy 9,8 tonna, azaz évente 85 ezer tonna metánt bocsát ki. A Buenos Aires-i hulladéklerakó évente mintegy 250 ezer tonna kibocsátásért felelős, ami amúgy a város teljes metánkibocsátásának fele. A hatások enyhítésére az élelmiszerek komposztálást, a metán biogázként való megkötését javasolják holland és amerikai szakemberek..